Airdrop

Airdrop – sposób na uzyskanie kryptowalut za darmo

Jest kilka sposobów na zdobycie kryptowalut bez handlu, wydobycia lub inwestycji. Najprostszy z nich jest airdrop i to jest główny temat tej strony .

Co to jest Airdrop ?

Termin „aidrop” wywodzi się z języka angielskiego i oznacza zrzut  z powietrza . Deweloperzy wybrali go, ponieważ podczas zrzutu uczestnicy aidrop dostają „z nieba”  ładunek w postaci bezpłatnych tokenów w celu promocji i rozpowszechniania informacji o nowych projektach. Często ta metoda jest używana przed uruchomieniem kampanii w celu promowania ICO nowej platformy, aplikacji, programų lub kryptowaluty, której nie ma jeszcze na giełdach.

Airdrop to rozdanie pewnej części tokenów tym uczestnikom , którzy wypełnią pewne zadania lub spełniają pewne kryteria. Na przykład deweloperzy mogą wysyłać monety do tych, którzy udostępnią post z ich oficjalnych stron w sieciach społecznościowych.

Jest kilka rodzajów airdrop w trakcie których można otrzymać darmowe tokeny :

1. Automatyczny airdrop – gdy  posiadacze kryptowalut otrzymują nowe monety , które pojawiły się w wyniku hardforków. Na przykład  posiadacze Bitcoin otrzymali swego czasu Bitcoin Cash. Warunkiem jest posiadanie portfela, który podtrzymuje daną kryptowalutę.

2. Airdrop motywacyjny podczas którego nagradzane są pewne działania. Takimi działaniami jest reklama w sieciach społecznościowych lub na forum BitcoinTalk; publikowanie artykułów w blogach i na materiałach informacyjnych; liście adresowej; tworzenie grup w sieciach społecznościowych.

Jak zdobyć kryptowaluty za pomocą aidrop

Pomimo faktu, że każdy projekt ma swoje własne warunki dystrybucji monet przez airdop, w większości przypadków proces jest dość prosty. Zwykle wystarczy zapisanie się do kanału telegram twórców, wypełnienie formularza Google Docs  i wysłać adres portfela, na które zostaną przelane darmowe monety. Aby wziąć udział w aidrop, należy posiadać:

– Aktywowany portfel Ethereum, obsługujący, ERC20,

– Konto w Telegramie, z którego będziemy subskrybować program,

– Konta na Tweeterze, Facebooku lub innych sieciach społecznościowych,

– Konto na forum BitcoinTalk,

– Adres e-mail: najlepiej założyć osobnego maila tylko do celu airdrop.

Należy zauważyć, że w przypadku publikacji w sieciach społecznościowych i na innych platformach liczba bezpłatnych monet wzrośnie. Monety mogą być natychmiast sprzedawane na giełdach, na których są notowane lub możesz je zachować, mając nadzieje, że po uruchomieniu projektu będą rosły w cenie.

Tak więc zupełnie za darmo poświęcając trochę czasu na rejestrację w danym projekcie i czasami umieszczając posta można zyskać darmowe tokeny. Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie projekty rozpoczynające airdrop odniosą sukces, co oznacza, że nie ma gwarancji, że czas poświęcony na badanie warunków i promocje projektu zostanie zrekompensowany przez monety.